İade ve İptal Politikası

1. Satılan Ürünün İadesi

1.1. Satın almış olduğunuz üyelik alanına ait ödemeyi makul sebepler çerçevesinde geri alabilirsiniz. Aşağıda “Kabul Edilmeyen Sebepler” başlığında yer alan sebepler iade için kesinlikle kabul edilmeyecektir.

1.2. Satın aldığınız üyelik alanının ücretini 60 gün içinde geri alabilirsiniz. İadenin gerçekleşmesi için iade talebinizi, ödeme yaptığınız tarihten itibaren en geç 60 gün içinde info@nekurs.com adresine e-posta ile bildirmeniz gerekmektedir. 60 günü geçen iade talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

1.3. 60 günden önce yapılan iade talepleri ürün sahibi tarafından değerlendirilir ve öne sürülen sebep makul görülürse iade işlemi gerçekleştirilir. Burada kriter içeriklerin %20’sinden fazlasının okunmamış olmasıdır. Bu platformda satılan ürünler e-kitap formatında olduğu için hızlıca tüketilir. İçeriklerin %20’sinden fazlasını okuduktan sonra yapılan iade talepleri art niyetli olarak görülüp iade yapılmayacaktır. Ürünü satın alan kişi kötü niyetli görünmemek için içerikleri tüketmeden en kısa sürede iade talebini yapmalıdır.

1.4. “Mesafeli satış sözleşmesi”’ni kabul ettiğinizde “İade ve İptal Politikasını” kabul etmiş sayılırsınız.

1.5. Kötüye kullanım kapsamına giren satın alma işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

1.6.  Aldığınız ürüne cep telefonunu, bilgisayar ya da tablet üzerinden giriş yaparak erişim sağlayabilirsiniz. Normal şartlarda satın alınan üyelik alanına en fazla 3 farklı IP adresinden giriş yapılabilir.

1.7. Farklı platformlarda dağıtılması, yayınlanması ve üyelik bilgilerinin paylaşılması durumunda ürüne erişim hakkınız iptal edilir. Para iadesi yapılmaz. İzinsiz olarak ürün içeriğini yaymaktan dolayı avukat aracılığıyla hakkınızda yasal işlem başlatılabilir.

1.8. Ürün Sahibi; kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir ürünün satın alındığı tarihten itibaren 60 gün içerisinde iadesine veya değiştirilmesine izin verecektir.

1.9. Tekrarlanan faturalı ürünler için, 60 günlük standart iade süresinde, talep edilmesi halinde birden fazla ödeme iadesi yapılabilir.

2. İadelerin ve İptallerin Tanımlanması

2.1. İade talebi teknik sebeplerden ötürü isteniyorsa ilk olarak sorunun giderilmesine yönelik adımların tamamlanması gerekir. Aşağıda belirtilen ve bunlara benzer teknik sorunların giderilmesi için info@nekurs.com adresine mail atabilir ya da bize Whatsapp üzerinden mesaj atarak ulaşabilirsiniz.

  • 2.1.1 Üyelikle ilgili bilgilerin mail adresine ulaşmaması (SPAM, Gereksiz kutusuna düşmesi).
  • 2.1.2 Link ulaştığı halde linkin kırık olması (çalışmaması).
  • 2.1.3 Kurs panelinde herhangi bir sorun yaşanması.

2.2. İade işleminin başlatılması için tüm teknik sorunların ortadan kaldırılması gerekir.

2.3. Müşterinin para iadesi talep etmesi halinde, talep edilen işlemin parası müşteriye geri ödenmektedir.

2.4. İade tekrarlayan faturalı bir ürüne ilişkin ise, iade politikası, son yapılan ödemenin iadesine izin vermektedir.

2.5. Tekrarlayan faturalı ürünün iadesi, iptal ile sonuçlanacaktır.

2.6. Müşterilerin tekrarlayan faturalı ürünlerine ilişkin iptal talep etmesi halinde, hesaplarına bir sonraki döneme ait fatura eklenmeyecektir. İptal, bir para iadesi oluşturmayacak – yalnızca bir sonraki döneme ait faturalamayı sonlandıracaktır.

3. İade İçin Kabul Edilmeyen Sebepler

3.1. nekurs.com sitesinden satın alınan ürün hızlı tüketilebilir yazılı ve görsel içeriklerden oluşmaktadır. “Mesafeli Satış Sözleşmesi” ve ürün sayfasındaki “Ürün özellikleri” bölümünde açıkça belirtilmektedir. Ürünün %30’undan fazlasını okuduktan sonra kişi iade talebinde bulunamaz.

3.2. Satın alınan ürünün ne kadarının okunduğunu kontrol edebiliyoruz. Eğer ürünün yarısından fazlası okunmamış ise aşağıdaki sebepler iade için engel teşkil etmemektedir. İade işlemi gerçekleştirilir.

3.3. Aşağıdaki sebepler iade için kabul edilmeyecektir.

  • 3.3.1 “Ürünün üyelik alanı olduğunu bilmiyordum.”
  • 3.3.2 “Kendime ait e-posta hesabım yok.”
  • 3.3.3 “Araştırmacıyım, zaten üründe yer alan bilgileri biliyordum”.
  • 3.3.4 “Kitaplardan fayda göremedim.” gibi mesajlar iade gerektirmez. Çünkü satın alınan ürünler herhangi konuda herhangi bir garanti vermemektedir.
  • Ürün sahibi müşterinin keyfi iade talebinde bulunduğuna kanaat getirdiği takdirde iade yapmayabilir.

4. İptal Politikası

4.1. Müşteri, tekrarlayan faturalı üyelik ürününü dilediği zaman iptal edebilir. İptal, müşterinin hesabına bir sonraki döneme ait fatura eklenmeyeceği anlamına gelmektedir. Tekrarlayan faturalı üyelik ürününün iptali, para iadesi oluşturmaz.

5. Geri Ödeme Politikasının Kötüye Kullanılması

5.1. Peş peşe veya sürekli para iadesi talep eden müşterilerin yeni satın alımlar yapması engellenir ve son satın alınan siparişin iadesi yapılmaz.

6. nekurs.com Müşterilerine Not

6.1. Bu İade ve İptal Politikası, nekurs.com Müşteri Sözleşmesinin bir parçasıdır ve bu Sözleşmeye dahil edilmiştir.

6.2. nekurs.com sitesinde satılan e-kurslara kaydolmanın bir koşulu olarak, bu İade ve İptal Politikasını okuyup anladığınızı açıkça onaylamakta ve bu Politikada yer alan koşul ve şartlara bağlı olacağınızı kabul etmektesiniz.

6.3. Bu İade ve İptal Politikası’nı veya bir bölümünü kabul etmemeniz halinde, tek çözümünüzün nekurs.com sitesinden satın aldığınız ürünü kullanımınızı derhal durdurmak ve hesabınızı sonlandırmak olduğunu kabul etmektesiniz.

6.4. Lütfen bu sonlandırma öncesinde yapılan herhangi bir işlemin İade ve İptal Politikası şartlarına uygun olarak yürütüleceğini ve kontrol edileceğini dikkate alınız.

7. Telif Hakkı ve Dijital Haklar

Çoğu yazılı ve videolu ürün, telif hakkı yasalarınca kötüye kullanım ve dağıtıma karşı korunur. Satın alınan hiçbir ürün satın alınan kişiler tarafından tekrar satışa sunulamaz ve satılamaz. Bu tespit edildiğinde kişi hakkında cezai işlem başlatılacaktır.

Ürün sahibi makul sebebin bulunmadığına kanaat getirdiğinde iade etmeme hakkına sahiptir ve bu hakkını saklı tutar.